12. podcast - Príbehy jazzu – 16.4.2014 – Billie Holiday | Martin Uherek Google

12. Príbehy jazzu – 16.4.2014 – Billie Holiday

» Posted by on apr 18, 2014 in podcast, príbehy jazzu, Príbehy jazzu - podcasts | 0 comments

12. Príbehy jazzu – 16.4.2014 – Billie Holiday

Tento večer sme na Príbehoch jazzu rozprávali a hrali o živote ďalšej speváčky, Billie Holiday.

Billie Holiday bola počas svojho života živým príkladom toho, že ťažký život a odstrašujúce detstvo u hudobníka môže dodať jeho tvorbe veľkú emocionálnu silu a hĺbku.

Tohtotýždňové Príbehy jazzu boli venované Billie, speváčke, ktorá sa ešte ako nedospelá bola nútená živiť prostitúciou, bola mnohokrát vo väzení, bola znásilnená vo svojich 11 rokoch a celý život zneužívaná agresívnymi mužmi, ktorí ju priťahovali, no zároveň budú o tej istej speváčke, ktorá si dokázala svoj život užiť na 100%, smiala sa aj plakala, nahrala nádherné skladby a aj napriek svojej drogovej závislosti sa dokázala stať jedným z najvýznamnejších hlasov v histórii jazzového spevu.

Záznam z prvého kola Príbehov Jazzu o Billie Holiday si môžete vypočuť tu.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Comments

comments

Submit a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>