14.3.2015 - Žartíky v Ellingtonovej kapele | Martin Uherek Google

14.3.2015 – Denné príbehy jazzu – Žartíky v Ellingtonovej kapele

» Posted by on mar 14, 2015 in daily stories, príbehy jazzu | 0 comments

14.3.2015 – Denné príbehy jazzu – Žartíky v Ellingtonovej kapele

Barney Bigard, klarinetista big band Duke Ellingtona spomína na to, ako si zvykli jeden z druhého strieľať a robiť kanadské žartíky.

„Keď sa pozerám naspäť, skutočne sme niekedy urobili hrozné veci. Napríklad keď sa jeden z členov kapely pokúšal aspoň pár hodín si pospať pred hraním, prikradli by sme sa k nemu a zviazali mu dokopy šnúrky na topánkach. Mali sme taký veľký zvon a na ten sme začali udierať a kričať „Horí, horí!“ a ten chudák vyskočil a spadol na zem kvôli zviazaným šnúrkam, pričom sa neustále pokúšal ujsť, udierajúc si hlavu o zem, so svojou opicou a všetkým.
Títo chlapi boli potom takí naštvatí, že sa ukľudnili až na pódiu, niekedy počas druhého kola. Skutočne sme sa správali ako malé deti a všetko nám to vtedy prišlo vtipné.
Samozrejme Duke Ellington, ktorý bol celú noc hore a písal muziku, by celý čas spal niekde v rohu počas prestávok a nikdy sme ho nevyrušili. A on nikdy nič nepovedal na naše žartíky voči ostatným členom kapely.“

Comments

comments

Submit a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>