14. podcast - Príbehy jazzu – 30.4.2014 – Benny Goodman | Martin Uherek Google

14. Príbehy jazzu – 30.4.2014 – Benny Goodman

» Posted by on máj 2, 2014 in podcast, príbehy jazzu, Príbehy jazzu - podcasts | 0 comments

14. Príbehy jazzu – 30.4.2014 – Benny Goodman

Príbehy jazzu sme tento krát hrali v mierne obmenenej zostave – na bicích hral hosť, Kristián Kuruc a hovorili sme o prvom kráľovi swingu, klarinetistovi menom Benny Goodman.

Benny Goodman pochádzal z rodiny chudobných židovským imigrantov a prostredníctvom svojej lásky ku černošskej hudbe, ktorá ešte vtedy nebola oficiálne známa pod menom „swing“, sa dokázal v očiach verejnosti stať kráľom swingu – King of Swing – a preniesť ho z malých nočných klubov až do Carnegie Hall!
Mimo iného bol Benny prvým človekom, ktorý spolu so sebou na pódium zobral černocha a vytvoril tak prvú kombinovanú kapelu belochov a černochov a tak významne prispel ku ukončeniu segregácie v hudobnom priemysle.
Ak si chcete vypočuť príbeh o tom, ako sa chudobný Benny zamiloval do klarinetu a stal sa jednou z prvých hudobných populárnych ikon Ameriky, môžete si vypočuť záznam z prvého kola práve tu.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Comments

comments

Submit a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>