16. podcast - Príbehy jazzu – 21.5.2014 – Count Basie | Martin Uherek Google

16. Príbehy jazzu – 21.5.2014 – Count Basie

» Posted by on máj 22, 2014 in podcast, príbehy jazzu, Príbehy jazzu - podcasts | 0 comments

16. Príbehy jazzu – 21.5.2014 – Count Basie

Príbehy jazzu sa tentokrát po 2 týždňovej pauze zamerali na klaviristu a kapelníka jedného z najslávnejších jazzových big bandov – Count Basie, prezývaný „knieža/gróf“ klavíra.

Count Basie bol jedným z prvých klaviristov, ktorý namiesto množstva tónov a virtuozity vniesol do jazzu striedmosť a umenie skôr toho, čo „nehrať“ ako hrať.

Zároveň ako kapelník založil a mnoho rokov viedol jeden z najslávnejších, najrytmickejších a najbluesovejších big bandov, aké kedy na jazzovej scéne existovali.
O tom, že jeho rytmická sekcia sa skladala z bubeníka, ktorý sa neustále pri hraní usmieval od ucha k uchu, gitaristu, ktorý s ním za 40 rokov nezahral ani JEDNO sólo a legendu tenor saxofónu Lestera Younga, o ktorom sme rozprávali nedávno – to všetko si môžete vypočuť a na vlastnej koži „zažiť“ prostredníctvom tohto záznamu z prvého kola z Príbehov jazzu v Jazz klube 12.

Na bicie s nami hral tentokrát Kristián Kuruc a na kontrabase stabilný hráč Róbert Ragan Jr.

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Comments

comments

Submit a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>