18. podcast - Príbehy jazzu – 11.6.2014 – Bud Powell | Martin Uherek Google

18. Príbehy jazzu – 11.6.2014 – Bud Powell

» Posted by on jún 12, 2014 in daily stories, podcast, príbehy jazzu, Príbehy jazzu - podcasts | 0 comments

18. Príbehy jazzu – 11.6.2014 – Bud Powell

Tento krát boli Príbehy jazzu skutočne špeciálne!
Namiesto tria hral celý QUARTET!
Hosť Jakub Tököly na klavíri priblížil hru Bud Powella, na kontrabase hral Peter Korman a na bicích stabilný hráč Samuel Juráš. Tento večer bol krásnou spomienkou na staré dobré časy, kedy sme v tomto zložení pravidelne hrávali v Jazz klube 12, dnes už každý z nás pôsobí v inom meste.
Namiesto plátna sme tak tento krát mali živého klaviristu a spoločná hudba kvarteta predviedla poslucháčom muziku aj osobnosť Bud Powella, jedného z najvýznamnejších bebopových klaviristov, ktorého mnohí prezývali aj „Charlie Parker klavíra“.

Tento výnimočný večer sa tak skoro nezopakuje – ak ste si ho nechali ujsť, vypočujte si ho aspoň na zázname z prvého kola zo stredy 11.6.2014 v Jazz klube 12!

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Comments

comments

Submit a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>