19. podcast - Príbehy jazzu - 18.6.2014 - John Coltrane Vol.1 | Martin Uherek Google

19. Príbehy jazzu – 18.6.2014 – John Coltrane Vol.1

» Posted by on jún 23, 2014 in podcast, príbehy jazzu, Príbehy jazzu - podcasts | 0 comments

19. Príbehy jazzu – 18.6.2014 – John Coltrane Vol.1

Konečne prišiel ten čas, keď na Príbehoch jazzu zaznela hudba jedného z najväčších inovátorov v dejinách jazzu a príbehy z jeho života!

John Coltrane bol saxofonistom, ktorý svoju hudbu bral maximálne duchovne a vážne – keď hrával v kapele s Miles Davisom, ten o ňom hovoril, že keď ste postavili pred neho nahú ženu v momente, keď cvičil na saxofóne, ani nezdvihol oči!

O tom, ako Coltrane začínal u Miles Davisa, o jeho drogovej závislosti a jej prekonaní, o tom že „Trane“ stojí za jednou z najväčších revolúcií v jazze, súhra jeho kapely John Coltrane Quartet v 60.rokoch je považovaná až za nadprirodzenú, jeho hudba má hlboký emocionálny charakter a že zložil jednu z prvých duchovných diel s „náboženským“ podtextom Love Supreme…
to všetko ste mali možnosť počuť na týchto Príbehoch jazzu!

Na kontrabase hral Róbert Ragan Jr., na bicích Pavol Blaho a na saxofóne som rozprával príbehy ja, Martin Uherek.

Prvú časť života tohto giganta si môžete vypočuť v zázname zo stredy 18.6. z Jazz klubu 12 priamo tu.

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Comments

comments

Submit a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>