Denné príbehy jazzu - Nie je Getz ako Getz | Martin Uherek Google

23.1.2015 – Denné príbehy jazzu – Nie je Getz ako Getz

» Posted by on jan 23, 2015 in daily stories, príbehy jazzu | 0 comments

23.1.2015 – Denné príbehy jazzu – Nie je Getz ako Getz

Zrejme neexistuje väčšie „potešenie“ pre jazzových hudobníkov ako poslucháči, ktorí zjedli všetkú múdrosť sveta a s radosťou komentujú celé dianie ako keby boli profesionálni hudobní kritici. Jeden taký sa raz ocitol v klube, kde práve hral legendárny saxofonista Stan Getz.

Bolo to jedného chladného januárového večera hral klavirista Hod O’Brien koncert v klube Gregory’s v New Yorku, na gitare s ním hral Joe Puma a na kontrabase Ronnie Markowitz. Jediní zákazníci v tento večer boli traja fanúšikovia z Japonska, s plnými rukami fotoaparátov. Počas hrania zastala pod oknom limuzína a z nej vystúpil svetoznámy saxofonista Stan Getz so svojim známym. Vošli dnu na pohárik a po chvíli počúvania siahol Stan do púzdra, vytiahol svoj saxofón a išiel si zahrať s kapelou.
Kým hral, dnu vošiel pán v stredných rokoch, ktorý očividne túžil po spoločnosti a hľadal slobodné dievčatá. Žiadne ale nevidel, tak sa na chvíľu pristavil pri bare a počúval saxofonistu. Potom sa otočil a ako odchádzal, povedal barmanovi:
„No, tento určite nemá na Stan Getza!“

Comments

comments

Submit a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>