Google

CD Príbehy jazzu

Objednajte si CD Príbehy jazzu už teraz!

 
Projekt Martina Uhereka „Príbehy jazzu“ funguje od roku 2013 a jeho hlavným poslaním je prostredníctvom hudby aj hovoreného slova približovať jazz a jeho krásy širokej verejnosti. Doteraz bolo možné ho zažívať iba prostredníctvom koncertov, od dnes si pútavé príbehy z histórie jazzu, života jazzmanov a mnoho iného za doprovodu kvalitného hraného jazzu môžete vychutnať kedykoľvek a kdekoľvek – vďaka novinke vo forme CD.
 
„Príbehy jazzu vznikli v roku 2013 ako moja túžba priblížiť jazz širokej verejnosti. Verím, že na to, aby ľudia mali jazz radi a počúvali ho, musia ho predovšetkým spoznať a pochopiť – práve to sa Príbehy jazzu snažia sprostredkovať. A to nielen prostredníctvom hudby, ale aj rozprávaním príbehov o jazzových muzikantoch, o hostórii jazzu, o tom, čo sa deje na pódiu, keď muzikanti hrajú a o všetkom, čo je na jazze krásne. Tým sa snažím odpovedať na otázky, ktoré môžete ako laické publikum mať.“

Poslucháčov počas celého programu sprevádza hovoreným slovom aj hrou na nástroji saxofonista a leader projektu Martin Uherek a spolu s ním tu prezentuje jazz rôznych období slovenská jazzová špička – Klaudius Kováč na klavíri, Róbert Ragan Jr. na kontrabase a Peter Solárik na bicích.

Tento album je prvým zo série Príbehov jazzu a prináša stručný prierez celou históriou tohto štýlu, teda dobou od začiatku 20. storočia až do súčasnosti. Poslucháčom predstavuje živelnosť swingovej hudby, bohaté improvizácie bebopu, rytmus moderného jazzu, aj prínos jedinečného klaviristu a skladateľa Theloniousa Monka.

Vo všeobecnosti sú Príbehy jazzu určené pre všetkých, ktorí majú záujem dozvedieť sa niečo nové – na to, aby si poslucháči toto CD užili, nemusia o jazze nič vedieť, ani ho predtým počúvať – stačí im otvorená myseľ a ochota dať jazz šancu.

CD vychádza vďaka podpore Fondu na podporu umenia, o odborný dohľad nad zvukových záznamom a designom diela sa postaral Peter Dobrík z PJ SOUND STUDIO, ktoré toto CD aj vydalo. CD si môžete objednať priamo tu prostredníctvom kontaktného formulára. Stačí keď do predmetu uvediete „Záujem o CD Príbehy jazzu“.
 
Kontaktný formulár na objednanie CD Príbehy jazzu