Google

CD Príbehy jazzu vol. 2 – Ako vznikal jazz

Objednajte si CD Príbehy jazzu vol. 2 – Ako vznikal jazz už teraz!

Projekt Martina Uhereka „Príbehy jazzu“ funguje od roku 2013 a jeho hlavným poslaním je prostredníctvom hudby aj hovoreného slova približovať jazz a jeho krásy širokej verejnosti. Už v roku 2016 vyšlo prvé CD, vďaka ktorému si dnes môžete pútavé príbehy z histórie jazzu, života jazzmanov a mnoho iného za doprovodu kvalitného hraného jazzu vychutnať kedykoľvek a kdekoľvek. Rok 2018 priniesol 2. pokračovanie – novinku vo forme ďalšieho CD.

Tento album s podtitulom „Ako vznikal jazz“ predstavuje druhé pokračovanie zo série CD Príbehy jazzu a zameriava sa na vznik jazzu a jeho začiatky, najmä na obdobie 30. a 40. rokov, teda swingu a bebopu, kedy sa jazz prvý krát stal populárnou hudbou Ameriky a následne sa tak dostal do uší poslucháčov na celom svete.

Postupne Vás prevedie swingom a s ním spojenou tanečnou horúčkou, bebopom, teda prvou formou moderného jazzu a dozviete sa aj ako vznikajú jazzové skladby, na ktoré hudobníci improvizujú.

Na novom CD sa oproti pôvodnej zostave (Martin Uherek – saxofón a hovorené slovo, Klaudius Kováč, klavír, Róbert Ragan Jr.– kontrabas, Peter Solárik – bicie) objavuje aj nová tvár, kontrabasista Peter Korman, ktorý prispel nielen hráčsky, ale aj autorsky – svojou kompozíciou Nobody Else Looks The Way You Do Tonight, ktorá sa objavuje na CD ako prvá v poradí.
 
„Príbehy jazzu vznikli v roku 2013 ako moja túžba priblížiť jazz širokej verejnosti. Verím, že na to, aby ľudia mali jazz radi a počúvali ho, musia ho predovšetkým spoznať a pochopiť – práve to sa Príbehy jazzu snažia sprostredkovať. A to nielen prostredníctvom hudby, ale aj rozprávaním príbehov o jazzových muzikantoch, o hostórii jazzu, o tom, čo sa deje na pódiu, keď muzikanti hrajú a o všetkom, čo je na jazze krásne. Tým sa snažím odpovedať na otázky, ktoré môžete ako laické publikum mať.“

CD z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia., o odborný dohľad nad zvukových záznamom a designom diela sa postaral Peter Dobrík z PJ SOUND STUDIO, ktoré toto CD aj vydalo. CD si môžete objednať priamo tu prostredníctvom kontaktného formulára. Stačí keď do predmetu uvediete „Záujem o CD Príbehy jazzu vol. 2“.
 
Kontaktný formulár na objednanie CD Príbehy jazzu vol. 2 – Ako vznikal jazz

Vo všeobecnosti sú Príbehy jazzu určené pre všetkých, ktorí majú záujem dozvedieť sa niečo nové – na to, aby si poslucháči toto CD užili, nemusia o jazze nič vedieť, ani ho predtým počúvať – stačí im otvorená myseľ a ochota dať jazz šancu.

Zoznam skladieb CD:
1. Úvod/Ako vznikal jazz *
2. Nobody Else Could Look The Way You Do Tonight (P. Korman)
3. Ako sa swing stal populárnou hudbou *
4. Bluesin‘ The Blues (M. Uherek)
5. O vzniku jazzových štandardov *
6. Our MAMAs (M. Uherek)
7. Bebop – jazz ako umelecké dielo *
8. Laying Low (M. Uherek)
9. 52. ulica a temné stránky jazzu *
10. Ask Me Later (M. Uherek)
11. Bird lives! *
12. I’m Calling You (M. Uherek)

* hovorené slovo