Google

Transkripcie


Uvedené sú transkripcie jazzových sól, ktoré som spracoval pre vlastné študijné účely, sú určené výhradne na štúdium, nie pre ďalšiu publikáciu. Všetky transkripcie sú uvedené v Bb ladení pre tenor saxofón a sú na 99,9% správne!

Stránky s transkripciami sú v súčasnosti len v angličtine, ale reč hudby je predsa univerzálna a noty nepoznajú jazykové rozdiely, preto si môžete výsledky mojej práce užívať už teraz. Všetky transkripcie boli urobené mnou, za pomoci mojich uší, notového papiera a pera.
Prezerať si ich môžete zadarmo, v prípade, že si ich chcete stiahnuť alebo vytlačiť, môžete tak urobiť za symbolický dolár na stránke scribd alebo ma kontaktujte priamo.

Sonny Rollins

Uvedené transkripcie tenor saxofonistu Sonny Rollinsa zahŕňajú hlavne jeho nahrávky pre spoločnosť Prestige počas 50-tych rokov, ale aj mnohé iné – momentálne predstavujú viac ako 70 skladieb!

viac

 

 

Coleman Hawkins

Otec tenorsaxofónu hral na nesmiernom počte nahrávok a moje transkripcie sa zameriavajú na jeho skoré obdobie – 40-te roky.

viac

 

 

Dexter Gordon

dexter gordonVynikajúci tenorsaxofonista Dexter Gordon počas svojho života nahral množstvo krásnych melodických sól. Transkripcie jeho hry môžete tiež nájsť na mojej stránke.

viac

 
 
 
 

Clifford Brown

Jeden z najväčších trubkárov, ktorí kedy žili, zomrel pri automobilovej nehode, keď mal len 25 rokov. Keby žil dlhšie, bezpochyby by úplne zmenil vývoj celého jazzu. V skutočnosti sa mu to podarilo už za tých pár rokov, ktoré hral. Tieto trankripcie momentálne obsahujú 2 skladby: Daahoud a Daahoud – live.

viac