Google

PRÍBEHY JAZZU

 

 

Projekt “PRÍBEHY JAZZU” vznikol v roku 2013 ako moja túžba priblížiť tento štýl širokej verejnosti. Odvtedy sa rozšíril z koncertnej verzie aj na CD nosiče na pokračovanie, ktoré postupne poslucháčov prevádzajú jednotlivými obdobiami jazzu a kombináciou hovoreného slova a hraného jazzu vytvárajú obraz o dobe, ktorá bola považovaná za zlatú éru Ameriky 20. storočia.

 

 

 

 

 

Za posledné 2 roky sme vydali už 2 CD:
2016: Príbehy jazzu
2018: Príbehy jazzu vol. 2 – Ako vznikal jazz

 

Verím, že na to, aby ľudia mali jazz radi a počúvali ho, musia ho predovšetkým spoznať a pochopiť – práve to sa Príbehy jazzu snažia sprostredkovať. A to priamo prostredníctvom hudby, ale aj rozprávaním príbehov o muzikantoch, o histórii jazzu, o tom, čo sa deje na pódiu, keď muzikanti hrajú a o všetkom, čo je na jazze krásne. Tým sa snažím odpovedať na otázky, ktoré môžete ako laické publikum mať.

Príbehy jazzu sú určené pre všetkých, ktorí majú záujem dozvedieť sa niečo nové – na to, aby ste si ich užili, nemusíte o jazze nič vedieť, ani ho predtým počúvať – stačí otvorená myseľ a ochota dať jazzu šancu.

Keďže cieľom je prinášať a približovať jazz čo najväčšiemu množstvu ľudí, pre tých, ktorí nemôžu prísť na Príbehy jazzu osobne, no stále chcú zažívať jazzovú atmosféru, vzniklo v novembri 2016 prvé CD „Príbehy jazzu“. Jedná sa o prvý titul zo série na pokračovanie, ktorý predstavuje stručný prierez celou históriou jazzu, a to od začiatku 20. storočia až po súčasnosť. Poslucháčom predstavuje živelnosť swingovej hudby, bohaté improvizácie bebopu, rytmus moderného jazzu, ako aj prínos jedinečného klaviristu a skladateľa Theloniousa Monka.

Koncom roka 2018 sa na svet dostalo druhé pokračovanie CD série Príbehy jazzu, tentokrát s titulom „Príbehy jazzu vol. 2 – Ako vznikal jazz“. To sa venuje zlatej ére 30. a 40. rokov minulého storočia, kedy sa jazz stal populárnou hudbou Ameriky a do popredia sa dostal swing a bebop. CD vás postupne prevedie swingom a s ním spojenou tanečnou horúčkou, bebopom, teda prvou formou moderného jazzu a dozviete sa aj ako vznikajú jazzové skladby, na ktoré hudobníci improvizujú.

 
Príbehy jazzu - Martin Uherek

____________________________________________________________________

„Tento trochu netradičný projekt, má popri kvalitnej interpretácii známych a menej známych jazzových skladieb, aj ambíciu rozprávať príbehy, ktoré sa týkajú jazzu, života jazzových muzikantov a vzniku jednotlivých skladieb. Projekt pomáha šíriť jazzovú osvetu, poslucháčom rozširuje obzory a posúva ich aj do inej, než len čisto hudobnej roviny.“

-Peter Hladký, www.jazz.sk

____________________________________________________________________

Navštíviť môžete našu stránku na logo_google Google+ a logo_facebook Facebooku.

A v neposlednom rade Vás pozývam ku čítaniu Príbehov jazzu na mojom blogu, kde priebežne uverejňujem zaujímavosti zo života jazzmanov, vtipné aj prekvapivé udalosti a mnoho iného, prípadne ku prihláseniu na odoberanie týchto príbehov mailom, zadaním emailovej adresy do formulára nižšie.
Nebojte sa, je možné sa kedykoľvek odhlásiť!
 

Invalid Displayed Gallery