Google

PRÍBEHY JAZZU

 

Príbehy jazzu - CD v predaji

 

Projekt “PRÍBEHY JAZZU” vznikol v roku 2013 ako moja túžba priblížiť tento štýl širokej verejnosti. Verím, že na to, aby ľudia mali jazz radi a počúvali ho, musia ho predovšetkým spoznať a pochopiť – práve to sa Príbehy jazzu snažia sprostredkovať. A to nielen prostredníctvom hudby, ale aj rozprávaním príbehov o muzikantoch, o histórii jazzu, o tom, čo sa deje na pódiu, keď muzikanti hrajú a o všetkom, čo je na jazze krásne. Tým sa snažím odpovedať na otázky, ktoré môžete ako laické publikum mať.

Príbehy jazzu sú určené pre všetkých, ktorí majú záujem dozvedieť sa niečo nové – na to, aby ste si ich užili, nemusíte o jazze nič vedieť, ani ho predtým počúvať – stačí otvorená myseľ a ochota dať jazzu šancu.

Keďže cieľom je prinášať a približovať jazz čo najväčšiemu množstvu ľudí, pre tých, ktorí nemôžu prísť na Príbehy jazzu osobne, no stále chcú zažívať jazzovú atmosféru, vzniklo v novembri 2016 prvé CD „Príbehy jazzu“. Jedná sa o prvý titul zo série na pokračovanie, ktorý predstavuje stručný prierez celou históriou jazzu, a to od začiatku 20. storočia až po súčasnosť. Poslucháčom predstavuje živelnosť swingovej hudby, bohaté improvizácie bebopu, rytmus moderného jazzu, ako aj prínos jedinečného klaviristu a skladateľa Theloniousa Monka. Tu nájdete bližšie informácie aj možnosť objednania CD Príbehy jazzu.

 
Príbehy jazzu - Martin Uherek

____________________________________________________________________

„Tento trochu netradičný projekt, má popri kvalitnej interpretácii známych a menej známych jazzových skladieb, aj ambíciu rozprávať príbehy, ktoré sa týkajú jazzu, života jazzových muzikantov a vzniku jednotlivých skladieb. Projekt pomáha šíriť jazzovú osvetu, poslucháčom rozširuje obzory a posúva ich aj do inej, než len čisto hudobnej roviny.“

-Peter Hladký, www.jazz.sk

____________________________________________________________________

 

S týmto projektom je spojené aj jeho „dieťa“, Príbehy jazzu – O dávnych jam sessions, ktorý okrem hudby a rozprávania príbehov ľuďom prináša aj možnosť na vlastnej koži zažiť atmosféru dávnych jam sessions jazzovej doby New Yorku.

Všetky vystúpenia sú prepájané príbehmi hudobníkov, ktorí jazz tvorili, z časov, keď jazz bol viac než len hudba!

Navštíviť môžete našu stránku na logo_google Google+ a logo_facebook Facebooku.

A v neposlednom rade Vás pozývam ku čítaniu Príbehov jazzu na mojom blogu, kde priebežne uverejňujem zaujímavosti zo života jazzmanov, vtipné aj prekvapivé udalosti a mnoho iného, prípadne ku prihláseniu na odoberanie týchto príbehov mailom, zadaním emailovej adresy do formulára nižšie.
Nebojte sa, je možné sa kedykoľvek odhlásiť!