Google

Walkin‘ My Own Way


Walkin‘ My Own Way – Debutové CD

Walkin small Saxofonista Martin Uherek tento rok nahral debutový album plný vlastných kompozícií! Album má názov Walkin‘ My Own Way, teda „kráčajúc vlastnou cestou” a predstavuje Martinovu osobnú hudobnú výpoveď – o ceste, ktorou sa uberá, skúsenostiach, ktoré počas svojho hudobného života zažil a o hudobnom smere, ktorým sa rozhodol kráčať, za pomoci všetkých, ktorí tento proces hudobne ovplyvnili. To odrážajú aj skladby – každá z nich je charakterom typická pre určité obdobie jeho hudobného života.
Základné jadro projektu tvorí trio v nástrojovom obsadení pianoless trio (trio bez klavíra), ktoré funguje pravidelne už viac ako rok:
Martin Uherek – saxofón
Peter Korman – kontrabas
Pavol Blaho – bicie
Na albume sa objavili aj hostia, teda osobnosti, ktoré Martina na jeho ceste ovplyvnili – slovenská jazzová špička klavirista Klaudius Kováč, trubkár Juraj Bartoš a saxofonista Radovan Tariška.

Album bol nahratý koncom augusta 2015 v Banskej Bystrici a hoci sa na verejnosti objaví koncom tohto roka, malú „upútavku“ z neho si môžete vypočuť už aj teraz – v skratke predstavuje všetky skladby na albume.

Jednu zo skladieb, ktorá figuruje aj na debutovom albume, už Martin s triom nahral aj omnoho skôr, vo februári 2015 – má názov The Cake Is Comin’ a vypočuť si ju môžete tu.